Azonosító szám: 10033
9. csoport | 2024. december 03. |
Becsatlakozási lehetőséggel!
Mit kell tudni a Fakitermelő képzésről:
A fakitermelő szakképesítéssel rendelkező szakember az állami és a magán erdőkben végezheti tevékenységét. A megszerzett bizonyítvány birtokában jogosult leszel fák kivágása kézi vagy gépi módszerrel, a fák kidöntése után a feldolgozáshoz való előkészítésre.
A munkavégzés során önállóan végezheted a következő feladatokat:
Tevékenységedet alkalmazottként, vagy akár saját vállalkozás létrehozásával is végezheted. A szakmai háttér megalapozásához minden segítséget megkapsz a képzés során, hiszen a növényismerti, favágási technikák mellett gazdasági ismeretekre is szert tehetsz, megtanulsz ajánlatot adni, számlát írni, sőt akár szuper szakmai kapcsolatokra is szert tehetsz.
A képzés helyszíne:
320 óra / 3 hónap
E/2020/000365
Raiffeisen Bank Zrt.
12010154-01985248-00100006
Közlemény: a résztvevő és a tanfolyam neve.
A képzés számonkéréssel zárul, ami a képzés végén kerül megtartásra.
A számonkérés sikeres teljesítése esetén Tanúsítványt állítunk ki.
TANÚSÍTVÁNY, mely kiadásának feltétele a záróvizsgán „Megfelelt” minősítés megszerzése.
A képesítő vagy szakmai vizsgát akkreditált, független vizsgaközpont biztosítja, szervezi meg.
A vizsgára történő jelentkezésben segítünk, a vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, mely mértéke vizsgaközponttól függően eltérő lehet.
Képzési program megtekintéséhez szükséges kód: 3501
Nem!
Ha lakott területen szeretnéd ezt a tevékenységet folytatni, akkor a Lakott-területi fakitermelő képzésünket ajánljuk.
Csak a gyakorlati oktatásra.
A gyakorlati oktatás során mindenképp szükséges munkavédelmi bakancs, fülvédővel és arcvédő rostéllyal ellátott sisak, vágásbiztos munkaruha, valamint vágásbiztos munkavédelmi kesztyű viselése.
Az elméleti rész teljes egészében online oktatás keretében valósul meg, hétköznap délutánonként (17:00-21:00), illetve 1-1 alkalommal szombaton. Az előadások interaktív formában, skypon zajlanak, visszanézhetőek.
A gyakorlati oktatás kiscsoportos formában a pilisi parkerdőben (igény esetén vidéki helyszínen is megoldható) kerül lebonyolításra, mindig hétvégén. (Ekkor van erdőhasználati engedélyünk.)
A képzés elvégzését követően megfelelő ismeretekkel fogsz rendelkezni a fakitermelési munkákkal érintett leggyakoribb fa- és cserjefajokat felismeréséhez, megkülönböztetéséhez.
A bizonyítvány birtokában önállóan jogosult leszel fadöntési, valamint a fakitermelési műveletek, a gallyazás, a választékolás, a darabolás, a felkészítés, és a készletezés elvégzésére. A számbavételezésben közreműködőként vehetsz részt, valamint kezelheted, szerelheted és karbantarthatod a motorfűrészeket, motoros adaptereket.
Az oktatásszervező az oktatóval együttműködve mindent megtesz, hogy a résztvevők a lehető legegyszerűbben és leghatékonyabban el tudják sajátítani az ismeretanyagot. Természetesen ehhez Te is kellesz, hiszen a rendelkezésre bocsátott ismeretanyagot neked kell megtanulnod, de az a tapasztalat, hogy aki az órákon figyelmesen részt vesz, illetve megfelelő mennyiségű időt szán a tananyagok, és segédanyagok tanulmányozására, annak nincs mitől félni!
Nincsenek!
A képzési díj magába foglalja a gyakorlati és elméleti oktatásokat, a jegyzetet, a tárhely elérhetőségét, ahol a tananyagokat találod. Valamint a záró számonkérés és a Tanúsítvány kiállítást is.
Nem!
Tanúsítványt állítunk ki, aminek birtokában akkreditált független vizsgaközponthoz tudsz jelentkezni képesítő vizsgára.
Habár a képesítő vizsgák szervezését független vizsgaközpontok végzik, a Tüske Kft. minden esetben saját, az adott csoportra vonatkozó vizsga szervezésével segíti a résztvevőit a bizonyítvány megszerzéséhez.
Az ár tartalmazza az előzetes tudásmérés, az oktatások és a záró számonkérés díját is.
6 nap maradt az akció végéig!