Azonosító szám: 09214001 (Programkövetelmény)
1. csoport | 2023.06.12. |
2. csoport | 2023.11.16. |
3. csoport | 2024.03.07. |
A demenciának – mint bizonyos tünetek együttes megjelenésének – előfordulása az utóbbi években olyan mértéket öltött, hogy szinte nagyságrendileg elérte a népbetegségek gyakorisági szintjét.
A demencia gondozó egy interprofesszionális (különböző szakmák képviselőinek együttműködése egy cél elérése érdekében) csapat tagja. A demenciával élő személyek komplex ellátása során együttműködik más szakmák képviselőivel. Felismeri a demencia betegség korai tüneteit, a behavioural and psychological symptoms of demencia, azaz a demencia magatartási és pszichológiai tüneteit (a továbbiakban BPSD tüneteket) és a megváltozott viselkedést. Segítséget nyújt a kognitív zavarok enyhítésében. A gondozás során alkalmazza a hatékony kommunikáció eszközeit, mint pl.: segítés, megértés, képességek erősítése, felnőttként kezelés, bátorítás, tiszteletadás. Felismeri a mindennapi tevékenység zavarait. Partneri együttműködést alakít ki a gondozott családjával. Kompetencia határokon belül hatékonyan beavatkozik a prehospitális veszélyhelyzetek során. Felismeri az abúzus jeleit és javaslatot tesz azok megelőzésére. Megérti és támogatja a demenciával élő személy spirituális igényét. Segítő tevékenysége során alkalmazza a személyközpontú gondozás módszereit. Csoportfoglalkozásokat szervez és bonyolít, a megismert gyakorlatok alkalmazásával. Javaslatokat tesz a demenciával élő személy otthoni és intézményi környezetének biztonságossá tételére. Betartja az elsajátított etikai normákat.
A demencia gondozó szakmai képzésünket azoknak ajánljuk, akik idősellátással foglalkozó személyes gondoskodást nyújtó alap-, vagy szakosított intézményben - meglévő szakmai előképzettségük birtokában - demens gondozottak között dolgoznak és elkötelezettek a szakmával járó kihívások és feladatok lelkiismeretes ellátására.
alapfokú iskolai végzettség
A 12/2020. kormányrendelet szerint:
A 150/2012. (VII. 06.) Kormányrendelet szerint:
139/2015. (VI. 9.) Korm. rendelet a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzékéről és új képesítések jegyzékbe történő felvételéről
600 óra
1 év igazolt gyakorlat
Idősellátással foglalkozó személyes gondoskodást nyújtó alap- vagy szakosított intézmény által kiállított dokumentum, mely gondozó, ápoló, vezető gondozó, vezető ápoló, vagy terápiás munkatárs munkakörben eltöltött összefüggő 1 év szakmai gyakorlatot igazol. A gyakorlati időbe nem számít bele: a GYED, a GYES időszaka, a 30 napnál hosszabb ideig tartó fizetés nélküli szabadság időtartama, továbbá minden olyan időszak, amikor a munkabér kifizetésére nem áll fenn jogosultság.
E/2020/000365
A képzés számonkéréssel zárul, ami a képzés végén kerül megtartásra.
A számonkérés sikeres teljesítése esetén Tanúsítványt állítunk ki.
Tanúsítvány
Az államilag elismert képesítést adó képzések esetén a következőt kell tudni:
Az új rendszerben (2021 óta) a vizsgázást már a nem a felnőttképző szervezi, hanem központi (állami) szervezésű. Ez azt jelenti, hogy nem nálunk, a Képzőnél fogsz vizsgázni, hanem egy független vizsgaközpontban.
Amennyiben a képzés végén sikeres záróvizsgát teszel, Tanúsítványt állítunk ki, ami feljogosít a képesítő vizsgázásra.
Több vizsgaközponttal is kapcsolatban állunk, a csoportjaink részére a teljes vizsgafolyamatot leszervezzük!! A vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, ez képzésenként eltér, de általában 40-60 000 forint között van.
A képzés díját befizetheted az ügyfélszolgálatunkon Budaörsön készpénzben vagy bankkártyával, vagy teljesítheted banki átutalással.
Az ár tartalmazza az előzetes tudásmérés, az oktatások és a záró számonkérés díját is.
Image by rawpixel.com on Freepik