Azonosító szám: 10020
19. csoport | 2023. június 5. |
20. csoport | 2023. augusztus 7. |
21. csoport | 2023. október 28. |
A falazó kőműves megismeri a kőműves szakma különböző tevékenységeit, alapvető technológiáit. A falazó kőműves építészeti és tartószerkezeti terveket olvas és értelmez.
Ismeri és betartja a kivitelezési munkafolyamatok sorrendiségét, különös tekintettel a falazási munkákra. Eszközöket, kézi szerszámokat, villamos kéziszerszámokat, építőipari kisgépeket biztonsággal kezel. A falazó kőműves munkák végzéséhez szükséges építő- és segédanyagokat ismeri, azokat szakszerűen használja. Felkészül az önálló, illetve csoportos felelős munkavégzésre.
Tervdokumentáció alapján, irányítással részt vesz az egyszerű épületek és a falazott kőműves szerkezetek helyének kitűzésében. Alépítményi szerkezetek talajpára és talajnedvesség elleni szigetelését végzi bitumenes szigetelőanyagokkal. Tervdokumentáció alapján kő, kerámia, pórusbeton és beton anyagú falszerkezeteket épít. Falazó munkaállványt épít és bont.
Ismeri az épületszerkezeteket és azok csomópontjainak kialakítási szabályait, betartja a vonatkozó tartószerkezeti és hőtechnikai szabványok előírásait. Látszó téglaburkolatú réteges falszerkezetet épít.
Bontási terv alapján falszerkezeteket bont, falszerkezetekben utólagos nyílásáttöréseket, nyílásáthidalásokat alakít ki.
Helyszíni felmérés és/vagy tervdokumentáció alapján meghatározza a falszerkezetek megépítéséhez szükséges anyagok mennyiségét. Egyéni védőeszközöket használ. A falazó kőműves munkák munka-, baleset-, tűz- és környezetvédelmi szabályait ismeri, és azokat tudatosan betartja.
960 óra / 6 hónap
E/2020/000365
A képzés számonkéréssel zárul, ami a képzés végén kerül megtartásra.
A számonkérés sikeres teljesítése esetén Tanúsítványt állítunk ki.
TANÚSÍTVÁNY, mely kiadásának feltétele a záróvizsgán „Megfelelt” minősítés megszerzése.
A képesítő vagy szakmai vizsgát akkreditált, független vizsgaközpont biztosítja, szervezi meg.
A vizsgára történő jelentkezésben segítünk, a vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, mely mértéke vizsgaközponttól függően eltérő lehet.
A távoktatás az oktatás egy olyan formája, ahol a résztvevő a képzési idő egyik részében egyedül, önállóan tanul.
Személyesen az ügyfélszolgálati irodánkban (2040 Budaörs, Budapesti út 122.) hétfőtől csütörtökig 07:00-16:00, illetve pénteken 07:00-13:00-ig.
Telefonon a képzéshez tartozó oktatásszervező kollégához tartozó telefonszámon.
A képzés díját befizetheted az ügyfélszolgálatunkon Budaörsön készpénzben vagy bankkártyával, vagy utalással.
Az államilag elismert képesítést adó képzések esetén a következőt kell tudni:
Az új rendszerben (2021 óta) a vizsgázást már a nem a felnőttképző szervezi, hanem központi (állami) szervezésű. Ez azt jelenti, hogy nem nálunk, a Képzőnél fogsz vizsgázni, hanem egy független vizsgaközpontban.
Amennyiben a képzés végén sikeres záróvizsgát teszel, Tanúsítványt állítunk ki, ami feljogosít a képesítő vizsgázásra.
Több vizsgaközponttal is kapcsolatban állunk, a csoportjaink részére a teljes vizsgafolyamatot leszervezzük!! A vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, ez képzésenként eltér, de általában 40-60 000 forint között van.
A képesítést adó képzések után megszerezhető bizonyítványt a legtöbb helyen elfogadják az EU-ban, ehhez azonban valószínűleg hiteles fordítást fog kérni a munkaadó. A bizonyítványok hiteles fordításával az OFFI fordítóirodához érdemes fordulni.
2023-ban GLOBÁLIS MENTŐAKCIÓT INDÍTUNK!
Amíg a folyamatos infláció minden árat az egekbe repít, MI NEM állunk be a sorba! Globális mentőakciót indítunk a felnőttképzésben!
Árainkat rugalmasan igazítjuk a piachoz és a jelentkezők igényeihez!
Segítünk abban, hogy ezt a nehéz időszakot könnyebbé tegyük azoknak, akik váltani akarnak és új szakmát tanulnának, vagy akár jövedelemkiegészítésként a meglévő mellé új szakmába vágnának, vagy ......
Az ár tartalmazza az előzetes tudásmérés, az oktatások és a záró számonkérés díját is.