Azonosító szám: 10324017 (Programkövetelmény)
20. csoport | 2023. szeptember 16. |
21. csoport | 2024. január 18. |
22 csoport | 2024. március 14. |
A képesítési követelményt előíró jogszabály: a hivatásos katasztrófavédelmi szerveknél, az önkormányzati és létesítményi tűzoltóságoknál, az önkéntes tűzoltó egyesületeknél, valamint az ez irányú szakágazatokban foglalkoztatottak szakmai képesítési követelményeiről és szakmai képzéseiről szóló 9/2015. (III.25.) BM rendelet.
A tűzvédelmi előadó foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban vagy szolgáltatóként tűzvédelemmel kapcsolatos szakmai feladatokat lát el azoknál a gazdálkodó szervezeteknél, létesítményeknél, amelyekre a vonatkozó jogszabály legfeljebb középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy foglalkoztatását, illetve megbízását írja elő. Feladatai körében szakmailag előkészíti a tűzvédelemmel kapcsolatos, akár fejlesztésre irányuló, vezetői döntéseket és részt vesz azok végrehajtásának ellenőrzésében. A tűzvédelmi használati szabályokkal teljes mértékben tisztában van, a létesítés alapvető szabályait ismeri. Intézkedik a gazdálkodó szervezet, létesítmény tűzvédelmi helyzetének rendezéséről, szabályozásáról, tűzvédelmi dokumentumainak elkészítéséről és helyes kezeléséről papír alapon vagy elektronikus formában, a tűzvédelmi oktatással és szakvizsgával kapcsolatos feladatok ellátásával kapcsolatosan, a tűzvédelmi jogi és szakmai szabályok betartatásáról, valamint a hiányosságok megszüntetéséről. Tűzvédelmi oktatást tart, szervez. Tűzvédelmi gyakorlatokat tervez és értékel. Kapcsolatot tart az illetékes hatósággal. Szakkérdésekben a munkavállalókkal, valamint a külső partnerekkel kommunikál. Munkáját részben önállóan, részben vezetői iránymutatás mellett, valamint a hatósággal és a szolgáltatókkal együttműködve látja el. Tűz esetén intézkedik a gazdálkodó szervezet tűzjelzéssel, tűzoltással, mentéssel, valamint a tűzvizsgálattal kapcsolatos kötelezettségeinek, feladatainak jogszerű és szakszerű teljesítése érdekében.
A tűzvédelmi szakmai képesítési követelményekről szóló jogszabály meghatározza azokat a feltételeket, amelyek figyelembevételével tűzvédelmi szakembert kell bevonni egy adott létesítmény tűzvédelmének biztosítása érdekében. Tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyt kell alkalmazni vagy megbízni többek között – a feltételeknek megfelelő – óvodáknak, általános iskoláknak, művelődési házaknak, színházaknak, szállodáknak, irodaházaknak, egészségügyi létesítményeknek, idős otthonoknak, áruházaknak, raktáraknak, bizonyos ipari és mezőgazdasági tevékenységet végző szervezeteknek is. Tűzvédelmi szabályzat készítésének kötelezettségét a tűzvédelemről szóló törvény írja elő, melyet legalább középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személy készíthet, módosíthat. A középszintű tűzvédelmi szakképesítéssel rendelkező személyek számára elérhetővé válik a felsőszintű tűzvédelmi szakképesítést nyújtó tűzvédelmi főelőadó képzésen való részvétel is, amely hozzájárul a társadalmi szempontból szintén fontos felsőbb szintű szakemberek rendelkezésre állásához.
érettségi végzettség
nem szükséges
nem szükséges
250 óra
nem szükséges
E/2020/000365
A képzés számonkéréssel zárul, ami a képzés végén kerül megtartásra.
A számonkérés sikeres teljesítése esetén Tanúsítványt állítunk ki.
Tanúsítvány
A képesítő vagy szakmai vizsgát akkreditált, független vizsgaközpont biztosítja, szervezi meg.
A vizsgára történő jelentkezésben segítünk, a vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, mely mértéke vizsgaközponttól függően eltérő lehet.
A jelentkezés után emailben megkapod tőlünk a teljes beiratkozási dokumentációt és egy listát a beküldendő dokumentumaidról.
A távoktatás az oktatás egy olyan formája, ahol a résztvevő a képzési idő egyik részében egyedül, önállóan tanul.
Személyesen az ügyfélszolgálati irodánkban (2040 Budaörs, Budapesti út 122.) hétfőtől csütörtökig 07:00-16:00, illetve pénteken 07:00-13:00-ig.
Telefonon a képzéshez tartozó oktatásszervező kollégához tartozó telefonszámon.
Az államilag elismert képesítést adó képzések esetén a következőt kell tudni:
Az új rendszerben (2021 óta) a vizsgázást már a nem a felnőttképző szervezi, hanem központi (állami) szervezésű. Ez azt jelenti, hogy nem nálunk, a Képzőnél fogsz vizsgázni, hanem egy független vizsgaközpontban.
Amennyiben a képzés végén sikeres záróvizsgát teszel, Tanúsítványt állítunk ki, ami feljogosít a képesítő vizsgázásra.
Több vizsgaközponttal is kapcsolatban állunk, a csoportjaink részére a teljes vizsgafolyamatot leszervezzük!! A vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, ez képzésenként eltér, de általában 40-60 000 forint között van.
2023-ban GLOBÁLIS MENTŐAKCIÓT INDÍTUNK!
Amíg a folyamatos infláció minden árat az egekbe repít, MI NEM állunk be a sorba! Globális mentőakciót indítunk a felnőttképzésben!
Árainkat rugalmasan igazítjuk a piachoz és a jelentkezők igényeihez!
Segítünk abban, hogy ezt a nehéz időszakot könnyebbé tegyük azoknak, akik váltani akarnak és új szakmát tanulnának, vagy akár jövedelemkiegészítésként a meglévő mellé új szakmába vágnának, vagy ......
Mindazoknak
Nem sok szakma válságálló, de biztonsági szakemberekre mindig szükség lesz, sőt a robotizálás térhódítása miatt a jövőben még inkább, mint valaha. Tűzvédelmi előadónak lenni felelősségteljes elhivatottság, hiszen ő az, aki előkészíti a tűzvédelemmel kapcsolatos vezetői döntéseket és részt vesz azok végrehajtásának ellenőrzésében. Emellett a munkavállalók számára tűzvédelmi oktatást tart, tűzvédelmi gyakorlatot szervez és értékel. A munkáját vezetői iránymutatás mellett, részben önállóan, de a hatósággal együttműködve látja el.
A képzés díját befizetheted az ügyfélszolgálatunkon Budaörsön készpénzben vagy bankkártyával, vagy teljesítheted banki átutalással.
Az ár tartalmazza az előzetes tudásmérés, az oktatások és a záró számonkérés díját is.