Vízszigetelő és Hő- és hangszigetelő képzések egyben

Azonosító szám: 407320613

Indul: 2025. május 30.

Becsatlakozási lehetőséggel!

A képzés időtartama: 3 hónap

A vízszigetelők kompetenciái közé tartozik a különböző vízszigetelő anyagok és technológiák alapos ismerete, a szigetelési rendszerek tervezése és kivitelezése, valamint a hibák diagnosztizálása és javítása. A vízszigetelők szakmai felkészültsége magában foglalja a jogszabályok és szabványok ismeretét, a különböző építési módszerekhez való alkalmazkodást, valamint a projektmenedzsment alapjait.

A munkaterületük leírása kiterjed a különböző építkezési projektekre, beleértve az ipari, kereskedelmi és lakóépületeket. A vízszigetelők feladatai közé tartozik a vízszigetelés szerkezetek anyagainak és technológiáinak kiválasztása, a szakszerű tárolás és előkészítés, valamint a fogadófelületek ellenőrzése és szükség szerinti javítása. Ki kell számítania építészeti és műszaki tervek alapján a szükséges anyagmennyiséget és alkalmazni az anyagokat a felhasználási előírásoknak megfelelően.

A képzés során a résztvevők megtanulják a lapostető alépítmények vízszigetelését tervezni és kivitelezni, valamint a vízszigeteléshez szükséges eszközöket és gépeket szakszerűen alkalmazni.

Elsajátítják a szerkezetek és felületek ellenőrzését, felmérését és szükséges javításuk elvégzését, valamint képessé válnak a szakmai nyelvezet és terminológia használatára.

A képzés kiemelt figyelmet fordít a munkavédelemre és a biztonságra, így megtanulják alkalmazni a megfelelő munkavédelmi eszközöket, és betartani a vonatkozó munka-, baleset- és tűzvédelmi előírásokat. Fontos része a képzésnek a más szakmákkal való együttműködés és a hulladék szakszerű kezelése is.

 

A hő- és hangszigetelők kompetenciái közé tartozik a különböző szigetelőanyagok és technológiák ismerete, valamint azok alkalmazása az épületek energiahatékonyságának javítása és a zajszennyezés csökkentése érdekében. A hőszigetelők feladata, hogy a megfelelő anyagokat és technikákat válasszák ki a hőmérséklet-ingadozások elleni védelmére, míg a hangszigetelők a zajforrások elkerülésére és a belső csend fenntartására összpontosítanak.  Ismerik az épület külső határoló szerkezeteinek, belső szerkezeteinek és a gépészeti berendezések, vezetékek hőszigetelési technológiáit, azok folyamatának szabályait és az alkalmazandó anyagokat. A szakma speciális eszközeit, kéziszerszámait, kisgépeit biztonsággal kezelik.

A munkaterületük leírása magában foglalja az építkezéseket, felújításokat és ipari projekteket, ahol a szigetelési munkálatok elvégzése elengedhetetlen. A hő- és hangszigetelők feladatai közé tartozik a szigetelési tervek elkészítése, a megfelelő anyagok kiválasztása, a kivitelezési munkálatok lebonyolítása és a szigetelési rendszerek hatékonyságának ellenőrzése. Emellett fontos, hogy képesek legyenek a helyszíni kihívásokra reagálni és innovatív megoldásokat találni. Építmény-és épületszerkezetek: homlokzat, lapostető, zöldtető és magastető, belső aljzat, hőszigetelését vízszintes és függőleges síkban elhelyezik, hőszigetelésből tűzvédelmi borítást készítenek. Az elkészült szerkezetet felmérik, minőségileg és mennyiségileg ellenőrzik. Szigetelési rendszereket javítanak, szakszerűen bontanak, hulladékot kezelnek.

A hő- és hangszigetelő képzés számos előnnyel jár, beleértve a szakmai tudás és készségek bővítését, a piacképesség növelését és a karrierlehetőségek szélesítését. A résztvevők gyakorlati tapasztalatokat szereznek, amelyek segítik őket abban, hogy a megszerzett tudást sikeresen alkalmazzák a munkájuk során, hozzájárulva ezzel az épületek energiahatékonyságának és komfortjának javításához.

 

A két végzettség birtokában képes lesz:

  • kiválasztani a hő-, hang-, valamint vízszigetelési szerkezetek anyagait és technológiáit
  • ellenőrizni, előkészíteni, szükség estén javítani a fogadófelületet műszerrel és szemrevételezéssel
  • kiszámítani az anyagmennyiséget a műszaki terv alapján
  • hő-, hang- és víz szigeteléseket kitűzni, anyagot szabni és szakszerűen beépíteni
  • munkavédelmi eszközöket alkalmazni
A képzés megkezdésének feltételei
alapfokú iskolai végzettség
foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat
a képzési díj egészének vagy egy részének befizetése
Befizetési módok
bankkártyával a tanfolyam oldalán

banki átutalással: 

           Raiffeisen Bank Zrt.
           12010154-01985248-00100006
           Közlemény: a résztvevő és a tanfolyam neve.

személyesen készpénzben vagy bankkártyával

 

A képzés zárása

1. Záróvizsga vagy záró számonkérés ✔️

A képzés végén záróvizsgát kell tenni. Ezt a vizsgát mi szervezzük meg és ha sikerül, kiállítunk neked egy TANÚSÍTVÁNY-t. Itt nincs vizsgabizottság, csak az oktató. Ez a tanúsítvány lesz a "belépő" a szakmai vagy képesítő vizsgára. Előnye, hogy megismered, mire számíthatsz majd a "nagy" vizsgán.

2. Szakmai vagy képesítő vizsga ✔️

A képesítő vagy szakmai vizsgát akkreditált, független vizsgaközpont biztosítja, szervezi meg.

A vizsgára történő jelentkezésben segítünk, a vizsga díját közvetlenül a vizsgaközpontnak kell fizetni, mely mértéke vizsgaközponttól függően eltérő lehet.

A Képzési Program megtekintéséhez szükséges kód a Megjegyzés-ben található.
Vízszigetelő és Hő- és hangszigetelő képzések egyben
350 000 Ft 420 000 Ft

Az ár tartalmazza az előzetes tudásmérés, az oktatások, az orvosi alkalmassági vizsgálat és a záró számonkérés díját is.

35 nap maradt az akció végéig!